مسیر خودرو سازی

مسیر خودرو سازی عوض می‌ شود؟

مسیر خودرو سازی عوض می‌ شود؟

به نقل از ایسنا، باتری پرهزینه‌ ترین جزء خودروهای برقی است. ترس از کاهش تقاضا به دلیل گران بودن خودروهای برقی ضرورت کاهش هزینه‌ها را افزایش داده است. رنو ماه گذشته اعلام کرد که قصد دارد تا 40 درصد هزینه خودروهای برقی خود را کاهش دهد تا به قیمت برابر با مدل‌ های سوخت فسیلی برسد. استلانتیس در حال ساخت یک کارخانه اروپایی با CATL چین برای تولید باتری‌ های ارزان‌ تر است و اخیراً از شاسی بلند الکتریکی سیتروئن e-C3 با قیمت 23 هزار و 300 یورو (24540 دلار) رونمایی کرده است.

فولکس واگن و تسلا در حال توسعه خودروهای برقی 25 هزار یورویی هستند. خودروسازان اروپایی به ورود خودروهای برقی ارزان‌ تر از چین که سازندگان آن در حال برنامه‌ریزی مدل‌های ارزان‌ تر هستند، واکنش نشان می‌ دهند. برخی از موارد دیگر این است که تولید برخی از قطعات از جمله الکترودها شارژ سریعتری را ارائه می‌ کنند و محدوده خودروهای الکتریکی را تا 30 درصد افزایش می‌دهند اما خودروسازان بیشتر علاقمند به صرفه‌ جویی پیش‌ بینی شده تا 7.5 دلار در هر کیلو وات ساعت هستند.

بر اساس گزارش رویترز، نتایج نشان داد آنچه امروز از خودروسازان می‌ شنویم این است که ما به برد طولانی‌ تری نیاز نداریم، ما هزینه کمتری می خواهیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *