خودروبر

خودروبر

خودروبر

خودروبر یکی از مدرن ترین و پرسابقه ترین واحدهای خودروبر در و همه ی نقاط کشور است ما در جهت امداد بیشتر به هموطنان گرامی در زمینه مسائل و مشکلات خودرو ها کارشناسان خود را موظف نموده ایم که به طور مداوم اطلاعات خود را درباره ی خدمات خودرو بر با علم روز خودرو بررسی نموده و هرچه بیشتر مطالعه نمایند.

درباره خودروبر

خودروبر سراسری مانند خودرو بر های خوب در محسوب می شود که از رانندگان متخصص در حمل و نقل خودرو بهره می برد.

مجهز بروزترین سیستم حمل و نقل خودرو می باشد و به شما این امکان را فراهم می نماید که در هیچگاه نگران بروز مشکل در خودرو خود نباشید و  با خیال راحت رانندگی نمایید.

خودرو بر معتبرترین شرکت‌ خودرو بری در تمام مناطق شهر زیر نظر اتحادیه امداد خودروی کشوری می باشد. از اهداف اصلی خودروبر ارائه خدمات سریع و با کیفیت است. پرسنل مجرب خودروبر البرز در خدمات خودروبر بصورت 24 ساعته و با قیمت اتحادیه آماده امداد رسانی به شما عزیزان هستند.

چه زمان نیاز به خودروبر دارید؟

ممکن است شما در جاده ای در حال حرکت به مقصد خود هستید و یا در مسافرتی می باشید، که متاسفانه خودرو شما دچار مشکل فنی شود در این صورت است که شما تنها توسط تماس با خودروبر سراسری البرز نیاز دارید تا همکاران ما سریعا به محل حادثه اعزام شده و تجهیزات و لوازم مورد نیاز را فراهم کنند یا در صورت نیاز خودرو شما را به مراکز مربوطه حمل کنند.

شماره تماس خودرو بر

خودروبر

رانندگی در بزرگراه ها

رانندگی در بزرگراه ها قواعد ایمنی دارای خاصی است. لذا اگر در مسیرتان از آزاد راه می گذرید، این موارد را با خود مرور کرده یا به سرنشینان خودرو یادآوری کنید.با ما همراه باشید

۱- یک سرعت مطمئن را انتخاب کنید و آن را حفظ کنید

سرعت در بزرگراه یکی از اصلی ترین مواردی می باشد که حتما بایستی رعایت نمود. حفظ سرعت بالا در بزرگراه‌ ها آسان می باشد به این دلیل که جاده‌ ها گسترده می باشند و در حالت کلی ترافیک کم می باشد. لذا بهترین کار ارزیابی جاده، دیدن شرایط و تعیین سرعت مناسب است. جاده‌ های بارانی، رانندگی در شب، سرعت زیاد و بزرگراه‌ های محدود و ترافیک بایستی بلافاصله زنگ خطر را به صدا درآورند. احتیاط کنید که در این شرایط سرعت خود را کم نمایید. اگر جاده باز شد و دید آن خوب است، کمی سرعت خود را افزایش داده و از جاده لذت ببرید ولی در این مورد هوشمند باشید و همیشه فاصله‌ های ترمز را در نظر بگیرید.

۲- فاصله مناسب خود را با خودروهای دیگر رعایت کنید

در زمان رانندگی در اتوبان، فاصله مناسبی میان خودروی خود و خودروهای دیگر داشته باشید. ترافیک قابل پیش بینی نیست و ممکن است شرایطی باشد که وسیله نقلیه روبرو شما ناگهان ترمز نماید. رعایت فاصله مناسب، زمان لازم را برای ترمز گرفتن یا جلوگیری از برخورد به خودروی جلویی فراهم می‌ سازد. در کل قانون ۳ ثانیه را رعایت کنید. یک نقطه ثابت در مسیر خودروی جلویی‌ را در نظر داشته باشید برای مثال تابلوی راهنمایی یا یک ساختمان. اگر پیش از اینکه تا سه بشمارید به آن نقطه رسیدید، فاصله شما با ماشین جلویی کم تر از میزان نیاز است و بایستی فاصله‌ تان را افزایش دهید. در شب این زمان را به حدود پنج ثانیه افزایش دهید. هنگام رانندگی در هوای بارانی یا مه نیز بیشتر دقت نمایید.

۳- تغییر خط در اتوبان بسیار مهم است

تغییر مسیر از اصلی ترین مانورهای رانندگی می باشد. بویژه در بزرگراه‌ هایی که بیشتر خودروها با سرعت بالا حرکت می‌ نمایند. در نظر داشته باشید تغییر مسیر را به اشتباه انجام ندهید به این دلیل که عواقب آن می‌ تواند شدید باشد. یکی از متداول ترین اشتباهات افراد رانندگی در لاین اشتباه می باشد. پیش از تغییر مسیر از یک خط به خط دیگر تفاوت سرعت میان خطوط را تشخیص داده و بر این اساس سرعت خودرو را تغییر دهید. یک ماشین با سرعت کم در لاین سرعت می‌ تواند خطرناک باشد. در صورت نیاز به تغییر مسیر هشدارهای مناسب را ارائه نموده و سرعت دیفرانسیل را در نظر بگیرید.

۴- با استفاده از آینه‌ها یک بررسی انجام دهید

آینه‌ های خودرو مثل یک چشم اضافی می باشند، در نتیجه خیلی مهم است که آینه‌ ها را بطور مداوم بررسی نمایید. عادت کنید به هر سه آینه دقت کنید. هر بار که قصد دارید حرکتی انجام دهید به آینه عقب نگاهی بیندازید. آینه‌ های بغل نیز بایستی در فواصل منظم بررسی شوند. در زمان سبقت گرفتن و تغییر مسیر اولین کاری که بایستی انجام گیرد این است که بررسی نمایید آیا وسیله نقلیه از عقب نزدیک می‌ شود یا خیر.

مراقب نقاط کور باشید به این دلیل که آینه نمی‌ تواند کل نمای پشت را ارائه دهد. شما می‌ توانید آینه‌ های نقطه کور را نصب نمایید که در اصل آینه‌ های کوچکی می باشند که می‌ توانند به آینه‌ های بغل متصل گردند. آن ها دامنه وسیع‌ تری به شما می‌ دهند و در کاستن نقاط کور یاری می‌ کنند. آینه‌ های دید عقب در حال حاضر عملکردی شبانه روزی دارند که بوسیله آن می‌ توانید بازتاب چراغ‌ های جلوی رانندگان پشت سر خود را بکاهید.

۵- هشدارهای رانندگی را در رانندگی در بزرگراه ها رعایت کنید

به همان اندازه که بایستی از حرکت وسایل نقلیه در اطراف خود آگاهی داشته باشید، به همان اندازه بایستی دیگر رانندگان را در مورد حرکات خود آگاه نمایید. در زمان تعویض خطوط، چراغ راهنمای خود را روشن نمایید و در صورت مشاهده انحراف یا انسداد در پیش رو (که نیاز به ترمز ناگهانی دارد) پیش از توقف چراغ خطر را به خوبی روشن کرده و سرعت خود را کاهش دهید.

سید مهدی حسینی رئیس انجمن صنفی امداد خودرو کشور: در جست و جوی امداد خودرو در موتورهای جستجو مانند گوگل مواظب افراد سود جو باشید. بعضی از وب سایت های اینترنتی معتبر نبوده و امداد رسانی از سوی افراد وابسته به این سایت ها صرفا به منظور سود جویی و دریافت مبالغ چندین برابری می باشد. از این رو به هنگام مراجعه امدادگر به محل برچسب کیو آر کد موجود بر روی خودروی امدادگر توجه نمایید. و با اسکن این کیو آر کد با توجه به سایت استعلام امدادگران ایران از صحت مشخصات فردی و خودروی امدادگر مربوطه مطمئن شوید.

سید مهدی حسینی رئیس انجمن صنفی امداد خودرو کشور
سید مهدی حسینی رئیس انجمن صنفی امداد خودرو کش

۶- بیش از حد سبقت نگیرید

یکی دیگر از جنبه‌ های اساسی رانندگی در اتوبان سبقت گرفتن می باشد. بر اساس یک نظرسنجی بیشتر تصادفات انجام گرفته در اتوبان به علت محاسبه ی اشتباه در زمان سبقت رخ می‌ دهد. قضاوت و زمانبندی صحیح از موارد اصلی تمرکز در زمان سبقت گرفتن می باشد. همیشه سبقت از سمت چپ انجام می‌ پذیرد. در نتیجه برای تغییر مسیر برای سبقت از علامت راهنمابه کار ببرید. شما نه فقط بایستی به وسایل نقلیه پشت سر خود دقت کنید، بلکه بایستی به ماشین‌ های روبرو نیز توجه نمایید. تنها در حالیت تغییر مسیر دهید که فاصله از ترافیک روبرو برای شما مناسب باشد تا بتوانید با خیال راحت سبقت بگیرید. تردید در زمان این حرکت می‌ تواند فاصله ایمن میان شما و ترافیک روبرو را کاهش دهید و خودروی سبقت گیرنده را مجبور به ترمز ناگهانی نماید.

خودروبر مکانیزه

خودروبر مکانیزه نسبت به دیگر خودروبر ها علاوه بر ایمنی بالا از سرعت بالاتری نیز برخوردار است، در نیتجه می تواند در کم ترین زمان ممکن خودروی شما را از محلی به محل دیگر جابه جا نماید. جرثقیل یدک کش مکانیزه نسبت به جرثقیل یدک کش های معمولی دیگر پایداری بسیار بهتری دارد به همین علت در حال حاضر از این یدک کش مکانیزه برای انتقال ماشین ها در جاده های شهری مورد استفاده قرار می گیرد.

کفی خودروبر مکانیزه با در نظر به نوع اتومبیل در بخش های گوناگون عاج کاری شده است. به همین علت نیروی اصطکاکی که میان لاستیک ها و سطح کفی وجود دارد به بیشترین خود می رسد. این امر موجب می شود که اتومبیل هنگام حرکت بدون هیچگونه حرکت اضافی به مسیر خود ادامه دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *